Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

Новини

Сучасному учню - сучасний вчитель
В час освітянських реформ і кардинальних змін у підходах щодо організації навчально-виховного процесу важко знайти правильні рішення педагогам, які вимоги до уроків чи позакласних занять є найбільш пріоритетними і вагомими, а чим, власне, можна знехтувати.
Проте поряд із академічною свободою вчителя залишаються незмінними загальнодидактичні принципи, які прописані в будь-якому підручнику з педагогіки : системності і наступності, послідовності, відповідності віковим та індивідуальним особливостям учнів, зв’язку навчання з життям. А також вагому роль відіграють задекларовані у чинних держстандартах компетентісний, особистісно зорієнтований та діяльнісний підходи. Тому урок зараз розглядається не з погляду навчання (той, хто навчає) а з погляду учіння ( ті, хто вчаться). Отже при аналізі уроку вирішальним чинником має стати не робота вчителя на уроці, а питання, як вчителю вдалося організувати роботу учнів.
Якою ж повинен бути сучасний урок в сучасній українській школі?
Не інформація має бути на вершині піраміди учіння, а здобуття та аналіз інформації учнями. Для учнів учитель-лектор, який ще до всього і не володіє досконало мистецтвом слова, вже далеко не цікавий. Сучасним школярам потрібен тьютор, коуч чи консультант-наставник (називайте, як вам краще до вподоби), проте зробіть так, щоб на уроці головним була особистість учня, а ви допоможіть їй розкритись. При цьому варто дотримуватись золотої середини: не перенаситити урок інноваційними формами та методами, а вибрати найдоцільніші, які забезпечать ефективну роботу учнів.
Найважливішим, що визначає форму організації начальної діяльності, є зміст, глибокий зміст матеріалу, що вивчається, прописаний у програмах і підручниках. Зміст визначає мету, завдання та очікувані результати уроку. І тільки третьою сходинкою у цьому ланцюзі є методи, прийоми та форми організації навчальної діяльності («як я це зроблю?, завдяки чому я цього досягну?»). Наступне, немаловажне – умови, при яких я це зроблю: активізація пізнавальної діяльності, звернення до особистісного внутрішнього світу дитини (рефлексія), внутрішня та зовнішня техніка вчителя.
Для мене, як для вчителя-практика, вагомим аспектом на уроці є зв’язок навчання з життям. На жаль, більшість підручників та навчальних посібників не забезпечують цієї вимоги. У підручниках з української мови, літератури чи літературного читання відсутні тексти про воїнів Небесної сотні, про події на сході нашої держави, про дітей з особливими освітніми потребами, про милосердя до людей, які невиліковно хворі. Погодьтеся, ми повинні виховувати дітей на реальних подіях, вчити їх справжнього життя, а про істини добра і зла розмірковувати не тільки на прикладах з казок. Особливо актуальним це має бути при проведенні годин класного керівника. На життєвих прикладах, відеороликах, колективних творчих справах потрібно виховувати особистість, вчити дітей життя такому, як воно є. І тільки тоді вам повірять діти, і тільки тоді до вас потягнуться серцем вихованці, коли зрозуміють, що ви вчитель – справжній, істинний, сучасний і теперішній.

Заступник директора
Узинської ЗОШ І-ІІ ступенів
Наталія Галярник

28 лютого 2018 о 20:44 | Монюк М. З. | немає коментарів

Уже впродовж декількох років педагогами освітніх закладів широко застосовуються інтерактивні технології, які сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів, соціалізації особистості, можливості для вчителя забезпечити особистісно зорієнтований підхід.
Насправді будь-яка освітня технологія має право на життя, якщо до кінця педагогом осмислена та має виправдане застосування на уроці. Плануючи урок, ми повинні усвідомлювати, що нам потрібен не метод заради методу, а питанння " Для чого я це роблю?", "Що нам це забезпечить?" має стати вирішальним при підготовці до уроку.
З власної практики, можу стверджувати, що оптимальною є модель, при якій 1 чи 2 групи працюють самостійно ( учитель тільки координує роботу), а з іншими проводиться фронтальна форма діяльності - так і урок має змістовне наповнення і можна диференціювати роботу за рівнями навчальних досягнень. Н.М. Галярник

26 лютого 2018 о 19:17 | Монюк М. З. | немає коментарів

Навчальна практика в школі - цікава та пізнавальна, спрямована на прикладний матеріал та зв'язок з життям.

15 лютого 2018 о 00:01 | Монюк М. З. | 1 коментар

Сприйняття світу в учнів молодшого та середнього шкільного віку за своєю суттю є цілісним, як цілісне і саме довкілля. Сьогодні, коли зміст шкільних предметів інколи стає обтяжливим непотрібною деталізацією й абстрактними поняттями, вагоме місце в освітньому процесі мають зайняти інтегровані уроки, під час яких матеріал подається в розрізі декількох дисциплін, невідривного зв’язку з життям.
Педагоги Узинської ЗОШ І-ІІ ступенів мали можливість переконатися в ефективності таких уроків під час методичної декади. Звісно, підготовка до інтегрованого уроку потребує багато часу, ресурсів, проте результативність сприйняття матеріалу, вплив на особистість учня наскільки висока, що виникає бажання в учнів і педагогів втілювати таку форму організації навчальної діяльності і надалі.
Деякі уроки значно підсилили інтерес учнів до вивчення матеріалу. Так, проведений бінарний урок з української літератури та інформатики у 8 класі, під час якого учні виконували презентації з гіперпосиланнями за творчістю Лесі Українки, викликав неабиякий успіх серед учасників освітнього процесу.
Учителі початкових класів вдало поєднували математику з природознавством, природознавство з уроками розвитку зв’язного мовлення, літературне читання з мистецтвом. Вивчення графіків функцій за допомогою програмного забезпечення з використанням ІКТ, як виявляться, здатне активізувати навіть найпасивнішого учня.
А як же вивчення історії без географії, біології без хімії? І навіть українська мова стає цікавішою через канву природознавства чи історії?
Залишається лиш подякувати вчителям за працю, творчі ідеї і побажати їм реалізації успішних задумів і надалі.
Заступник директора школи Н.М. Галярник

5 лютого 2018 о 21:36 | Монюк М. З. | немає коментарів

Все починалось із правильного вибору методичного питання 5 років тому - "Здоров'язберігаючі технології в початкових класах". А тепер букети із цибулі та часника на партах, подушечки із сіллю на головах, ляльки на пальчиках. Хочете більше? Звертайтесь, думаю, не відмовить учитель початкових класів із достатнім досвідом роботи Рендич Н.І.

3 грудня 2017 о 23:57 | Монюк М. З. | немає коментарів

Запрошуємо всіх бажаючих взяти активну участь у розвитку ресурсу.